NORO-1 Przygody Nieziemskiego Przyjaciela

książka dla dzieci

Książkę pisałam pracując z chłopcami z zespołem Aspergera. Zależało mi na tym, aby w przystępny i ciekawy sposób wprowadzać ich w świat emocji oraz relacji w społecznych. Opowiadania o robocie dzieci przyjęły z entuzjazmem, a tematy uczuć oraz relacji z rówieśnikami stały się nieco łatwiejsze do omawiania.

To książka dla każdego dziecka niezależnie od tego jak przebiega jego ścieżka rozwoju. Zachęca ona do tego, aby zaufać swoim uczuciom. Podpowiada również, że aby dobrze żyć w świecie społecznym warto przyglądać się sobie i innym ludziom – bo każde zachowanie ma swoje znaczenie.

Jeśli jesteś terapeutą i szukasz nowych pomysłów na twórcze wprowadzenie dzieci w świat społecznych znaczeń sięgnij po tę książkę. Zapewniam Cię, że znajdziesz tu inspirację i zachęcisz podopiecznych do rozwijania umiejętności społecznych.

Jeśli jesteś rodzicem możesz wspólnie z Noro-1 i Arturem otworzyć dzieci (i siebie;)) na to, co przynoszą relacje i pojawiające się uczucia. Lektura tej książki może być wstępem do wspaniałej przygody poznawania siebie i obserwowania otaczającego nas świata społecznego. Może otworzyć was na rozmowy i zbliżyć w rozumieniu siebie nawzajem.