„Wie Pani, jak usłyszałam, że zajęcia z klockami LEGO® to pomyślałam, że przecież to zwykła zabawa. Co takie klocki mogą zdziałać? Przecież każde dziecko się tym bawi. Ale kiedy tak Pani o tym mówi, to rozumiem. Jest w tym coś niezwykłego”.

Możliwe, że i ty patrząc na plastikowy przedmiot z wypustkami myślisz, że to zwykła zabawka. Co ten przedmiot może zmienić w życiu dziecka? Powiem ci jednak w sekrecie, że ten zwykły klocek w rękach terapeuty może mieć niezwykłą moc. Dla mnie klocki LEGO® mają w sobie magię. To taka cudowna właściwość, która zbliża dzieci do siebie. I ta cudowna magia dzieje się na moich oczach. Niesamowite, że mogę być obecna przy tylu zmianach. 

Widziałam wiele dzieci z trudnościami. Dzieci nieśmiałe, zamknięte  w sobie, wybuchowe, „żywe srebra”. Takie, które zbyt mocno wyrażały siebie, i takie, które znikały jak cień pośród rówieśników. Każde z nich przeszło swoją drogę do zmiany. I to właśnie te proste klocki stanowiły most tworzący zrozumienie. Czasem tak niewiele trzeba, aby wesprzeć dzieci w rozwoju. Zabawa i konstruowanie, a to wszystko oparte na rzetelnym programie. Nie twierdzę, że mam receptę na wszystko. Jednak zapewniam, że nawet drobne zmiany prowadzą do poprawy jakości życia dziecka.

Program powstawał przez trzy lata. Od pomysłu do realizacji przeszłyśmy przez wiele jego modyfikacji, aby wreszcie poczuć, że spełnia on zarówno nasze oczekiwania, jak i odpowiada na potrzeby dzieci. Nasza motywacja i wartości to ziarno na którym wyrósł program. Każda chwila spędzona nad jego kształtem jest zroszona pasją i zaangażowaniem. Wiemy co robimy i w jakim celu.

Program TUS Bricks&Play jest jak wyrośnięte drzewo o silnych korzeniach, a jego trzy programy są mocnymi gałęziami. Każdy program uwzględnia poziom rozwoju emocjonalno-społecznego dzieci. Każdy z nich jest połączony, spójny i uczy coraz to wyższych form umiejętności.

Wyobraź sobie, że ty również możesz tworzyć zajęcia, które prowadzą do zmian zachodzących w dzieciach i między nimi. Wyobraź sobie, że możesz doświadczyć magii z TUS Bricks&Play. Chcesz? Damy Ci narzędzia do pracy, tak, abyś mógł efektywnie wspierać dzieci w rozwoju umiejętności społecznych.

Już teraz zapisz się na szkolenie „Trening Umiejętności Społecznych”.

Najbliższy termin: 13-14 lipca, stacjonarnie w Warszawie.

Koszt: 650zł

Przedstawimy Ci trzy programy, dzięki którym wesprzesz dzieci w nauce:

 • komunikacji,
 • oczekiwania na swoją kolej,
 • naprzemienności w relacji,
 • rozwiązywania konfliktów,
 • szukania rozwiązań,
 • kreatywności,
 • elastycznego myślenia,
 • zauważania stanów emocjonalnych własnych oraz innych osób,
 • wyrażania własnego zdania.
szkolenie TUS

Otrzymasz od nas:

 1. wiedzę i umiejętności w jaki sposób tworzyć Trening Umiejętności Społecznych bazując na naszych trzech autorskich programach,
 2. arkusze obserwacji dziecka potrzebne do oceny poziomu umiejętności społecznych,
 3. przykładowe profile umiejętności społecznych dzieci na podstawie, których będziesz budować własne podsumowania,
 4. zalecenia do pracy w domu czyli zabawy oraz aktywności wspierające rozwój kompetencji społecznych dziecka.

Jak widzisz chcemy wyposażyć Cię w pełen pakiet informacji, tak abyś mógł/a bez przeszkód tworzyć Trening Umiejętności Społecznych dla Twoich podopiecznych.

Prowadzące szkolenie:
Joanna Pstrągowska

Marta Krupa – Pedagog specjalny z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Obecnie związana z pedagogiką Montessori. Bliskie jest jej podejście oparte na empatii, NVC, terapia poprzez zabawę. Jej marzeniem jest wprowadzanie podejścia opartego na empatii do procesu terapii pedagogicznej. Odbyła liczne staże i szkolenia m.in. w Fundacji Synapsis.