Jestem Joanna. Tworzę bezpieczną przestrzeń sprzyjającą rozwojowi. Według mnie relacja z samym sobą oraz innymi ludźmi jest tym, co może nas prowadzić na drodze do poczucia szczęścia i spełnienia. Głęboko wierzę, że zmiana jest możliwa dla każdego, kto jej pragnie.

Byłam dzieckiem nieśmiałym, wysoko wrażliwym. Dobrze znam poczucie lęku i samotności, poczucie bycia niezrozumianym. Wiem też, że można czuć się inaczej. Wiem, że można czuć się dobrze we własnej skórze. Wiem, że można siebie zaakceptować i odnaleźć poczucie przynależności. Chcę wspierać dzieci i dorosłych, którzy z różnych powodów czują odrzucenie, lęk, niepewność, smutek i ból. Pomagam zobaczyć jasne strony własnej osobowości, pomagam zmienić nieużyteczne schematy, pomagam odnaleźć radość z życia.

Wspieram dzieci i dorosłych w rozwijaniu skrzydeł. Prowadzę zajęcia terapeutyczne indywidualne i grupowe na bazie terapii przez zabawę, uważności, pracy z ciałem, wizualizacji i kreatywności. Na człowieka patrzę holistycznie. Zaglądam pod powierzchnię zachowania i poszukuję jego przyczyn. Skupiam się na mocnych stronach dziecka oraz dorosłego. Pomagam odnaleźć spokój i poczucie własnej wartości.

Jestem psychologiem, pedagogiem specjalnym, coachem. Bliskie jest mi Porozumienie Bez Przemocy, rodzicielstwo bliskości, terapia przez zabawę. Poniżej możesz sprawdzić moje wykształcenie oraz przeróżne kursy, dzięki którym się rozwijam, aby profesjonalnie Cię wspierać.

Jestem również autorką książki „Noro-1 Przygodny Nieziemskiego Przyjaciela”. Książkę pisałam pracując z chłopcami z zespołem Aspergera. Zależało mi na tym, aby w przystępny i ciekawy sposób wprowadzać ich w świat emocji oraz relacji w społecznych. Opowiadania o robocie dzieci przyjęły z entuzjazmem, a tematy uczuć oraz relacji z rówieśnikami stały się nieco łatwiejsze do omawiania. 

To książka dla każdego dziecka niezależnie od tego jak przebiega jego ścieżka rozwoju. Zachęca ona do tego, aby zaufać swoim uczuciom. Podpowiada również, że aby dobrze żyć w świecie społecznym warto przyglądać się sobie i innym ludziom – bo każde zachowanie ma swoje znaczenie.

W 2008 ukończyłam studia magisterskie społeczna psychologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS. W 2014 ukończyłam studia podyplomowe „Wczesna interwencja – pomoc dziecku i rodzinie – w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju” na Akademii Pedagogiki Specjalnej. W 2023 zakończyłam certyfikatem Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Gestalt.

 • „Wprowadzenie do diagnozy traumy rozwojowej i dysocjacji u dzieci i młodzieży” – Sandra Baita
 • Szkolenie „Diagnoza dzieci i młodzieży w terapii schematów”
 • Szkolenie „Socjalny układ nerwowy – w jaki sposób wchodzimy w relacje w oparciu o teorię poliwagalną S. Porgesa””
 • Szkoła konsultacji dla psychologów prowadzona przez A. Stein oraz M. Stańczyk
 • Szkolenie „Zachowania trudne w podejściu rozwojowym”
 • Akredytowany kurs „Power of coaching
 • „Metoda samoregulacji self-reg w pracy psychologa i pedagoga”
 • Szkolenie „Growth trough play” I stopień – podejście oparte na relacjach w pracy z dzieckiem autystycznym
 • „Profilaktyka przemocy i wykorzystywania dzieci” Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
 • Trening umiejętności społecznych (TUS) terapia grupowa dzieci ze spektrum autyzmu”
 • „Stosowanie i interpretacja Skal Inteligencji i Rozwoju IDS
 • Szkolenie „Mutyzm wybiórczy – pomoc dziecku i rodzinie”
 • Szkolenie w zakresie wykorzystania elementów metody Werbo-Tonalnej w terapii dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej
 • Szkolenie z zakresu pomocy kobietom doświadczającym depresji poporodowej „Kiedy życie traci blask
 • Szkolenie „Terapia ręki. Grafomotoryka”
 • Kurs „Racjonalna Terapia Zachowania”
 • Kurs Mediatora Rodzinnego
 • Szkolenie z zakresu prowadzenia terapii dzieci z ADHD
 • „Zaburzenia tikowe i zespół Tourette’a – diagnoza i formy pomocy”

 • „Autyzm bez lęku”; Synapsis
 • VIII Międzynarodowa Konferencja Montessori; Polski Instytut Montessori
 • 10. Ogólnopolska Konferencja „Ostrożnie – dziecko!…”; Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Z całą pewnością możemy polecić p. Joannę
jako wspaniałego terapeutę

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Z całą pewnością możemy polecić p. Joannę jako wspaniałego terapeutę, psychologa nie tylko z tytułu, ale też z serca. Trafiliśmy do p. Joanny po kilkukrotnym szukaniu pomocy gdzie indziej i bez żadnych wątpliwości możemy stwierdzić, że p. Joanna okazała się dla nas światełkiem w tunelu. Jako pierwsza nie zbagatelizowała naszych odczuć i wątpliwości związanych z rozwojem naszego dziecka, i skupiając się na jednym problemie z którym przyszliśmy, umiała jednocześnie wychwycić inne, uświadamiając nam tym samym, że nasze wątpliwości nie były bezpodstawne. Po raz pierwszy jako Rodzice poczuliśmy się wysłuchani i dzięki temu nabraliśmy pewności, że nasze dziecko również wysłuchane zostanie i będzie pod dobrą opieką. Profesjonalizm z jakim p. Joanna podchodzi do swojej pracy, ogromne zaangażowanie, a przy tym wiedza i doświadczenie, w połączeniu ze spokojem, którym emanuje sprawiły, że terapia przyniosła oczekiwane rezultaty. Nieocenione jest również wsparcie jakim p. Joanna podczas terapii z dzieckiem, otacza jednocześnie całą Rodzinę, dając cenne rady i wskazówki, które na wiele spraw otwierają oczy.
Z całego serca dziękujemy!
Wdzięczni Rodzice

Pani Joanna pomogła nam
zrozumieć zachowania naszej córki

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Pani Joanna pomogła nam zrozumieć zachowania naszej córki. Dała konkretne wskazówki.
Teraz lepiej się dogadujemy i wiemy jak reagować w trudnych sytuacjach.
Marta i Tomasz, rodzice 6 latki

Serdecznie polecam!!!

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Serdecznie polecam!!! – wszystkim osobom, które potrzebują wsparcia i indywidualnego podejścia.
Pani Joanna ma rzetelną wiedzę, potrafi skrupulatnie wszystko wytłumaczyć i podać kilka możliwych rozwiązań problemu
Izabela Tomaszewska