Wspieram młodych ludzi w rozwijaniu odwagi, pewności siebie, radzeniu sobie z lękiem. Pomagam dostrzegać oraz rozumieć emocje własne, a także innych ludzi. Poprzez zabawę i dobrą relację tworzę bezpieczną przestrzeń do poszerzania kompetencji emocjonalno-społecznych.

Wspieram dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Koszt za 1 spotkanie to 150zł. Spotkania z dzieckiem są poprzedzone wywiadem wstępnym z rodzicem, bez obecności dziecka.

Zanim dziecko rozpocznie terapię. Przeprowadzam proces konsultacyjny.

Co to oznacza w praktyce?

Pierwsze kilka spotkań to proces konsultacji. Ważne jest, abym mogła dokładnie przyjrzeć się temu czego potrzebują rodzice i jakiego wsparcia wymaga dziecko. Następnie zwykle odbywa się jedno lub dwa spotkania z dzieckiem. Kolejne znów z rodzicami na podsumowanie i ustalenie dalszych kroków. Koszt każdego spotkania konsultacyjnego to 190zł.

Pierwsze konsultacjaKolejne spotkaniePodsumowanie
Pierwsze spotkanie odbywa się zawsze z samymi rodzicami, bez obecności dziecka. Przeprowadzam wywiad rozwojowy oraz rozpoznaję z jaką trudnością zgłasza się rodzina. Na koniec ustalamy czy kolejne spotkanie odbywa się z dzieckiem czy jeszcze z rodzicami, tak, aby mieć pełen obraz sytuacji. Czasem może się zdarzyć, że jedna konsultacja wystarczy, aby uporać się z trudnością jaką zgłaszają rodzice.W zależności od ustaleń poczynionych podczas pierwszej konsultacji spotykam się: – z samym dzieckiem Albo – z rodzicami Albo – z całą rodziną. Znów pod koniec spotkania ustalamy czy potrzebne jest jeszcze jedno spotkanie konsultacyjne czy możemy się już umówić na podsumowanie.Podczas tego spotkania omawiamy dalsze kroki. Przedstawiam rodzicom moje obserwacje i wnioski po spotkaniach konsultacyjnych. Daję wskazówki oraz podejmujemy decyzję czy dziecko będzie uczęszczało na terapię. Czasem może się zdarzyć, że po wstępnych spotkaniach ustalimy, że to rodzice potrzebują wsparcia – wtedy przekazuję wskazówki do dalszego działania.

Jeśli niezbędna będzie terapia dla dziecka

  • ustalamy częstotliwość spotkań
  • wstępnie określimy czas trwania terapii
  • zwykle spotkania z dzieckiem odbywają się raz w tygodniu (50 minut).